Hakkımızda Şirketimiz ile ilgili tüm bilgilere aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

         İktisatçılar şirketlerin faaliyet amacını iki seçenekte toplarlar: Ya yüksek kâr elde etmek için ya da bir marka değer üretmek için. 20 yılı aşkın tarihimizde, biz hep ikinci seçeneği temsil ettik, hayata bu açıdan baktık ve hiçbir zaman yüksek kâr endişesi taşımadık. Ucu insana dokunan, sosyal yaşam içinde fayda veren projelerimiz oldukça, mühendisliğimizin anlam kazanacağına, müşterilerimizin bizi ve misyonumuzu yücelteceğine inandık. Ve öyle de oldu… 90’lı yılların başlarında ilk filizlerini vermeye başlayan bilim ve bilişimi buluşturma sevdamızı, bilgisayar mühendisliğinin güncel disiplinleri ile yoğurduk, idealizm ve inovasyon ile perçinledik. 1990’ların ilk yarısında, ilk grafik arabirimli mağazacılık ve CRM uygulamalarını geliştirdik, o yıllar için bir devrim niteliğindeki ses etkileşimli robot sistemi geliştirerek ürünlerimize entegre ettik. 2000 yılından itibaren LOGISTURK markasına kavuşan ürün ve projelerimizi çocuklarımız gibi sevdik, onların daha iyi, profesyonel, ergonomik, kolay anlaşılır olması için çaba gösterdik. Bu süre zarfında sayısız başarıya, aynı perspektifle gören ekibimizle imza attık. Bilişimi hem bir bilim dalı olarak hem de bir sanat olarak benimsedik ve ürünlerimize yansıttık.Kurumsal ürünlerimizin yanı sıra, biyoenformatik ve gen haritalamadan, kanser analiz ve değerlemelerine kadar pek çok bilimsel projeyi geliştirdik ve geliştirmekteyiz. Halen, ilk günkü mesleğimize olan aşkımız, insan sevgisi ile beslenen insan odaklı çözümlerimiz nedeniyle yıllardır ısrarla bizimle çalışan ve yıllar içerisinde müşteri olmaktan çok öte, dostumuz olan yüzlerce müşterimiz için lokomotif rol oynadık. Onlara zaman zaman soruyoruz, onca yazılım üreticisi varken neden bizimle çalıştıklarını. Hepsinden benzer yanıtı alıyoruz: “Herkes yapsa da sizinki bir başka oluyor, tarzınızın emsali yok.” İşte bu güvene layık olabilmek için gece gündüz çalışıyoruz. Ar-Ge tabanlı bir mühendislik şirketiyiz ve kendimizi tekrar etmeyi hiç sevmeyiz. Benzer konularda geliştirdiğimiz ürünler bile birbirinden farklı, müşterimize özel özgünlüktedir, tektir, eşi benzeri yoktur, bir sanat eseridir ve ürünlerimizin değeri buradan ileri gelir. Çünkü ancak bu şekilde bizler inovatif olduğumuzu, yaşadığımızı hissederiz. Şirketimiz kadrolarının hepsi bu sıradışılıktadır ve bizi benzerlerimizden ayıran yön budur. İnsanlık var oldukça ve bize ihtiyaç duydukça insanlar için, insanlık için fayda veren bilişim projeleri geliştirmeye devam edeceğiz. Bizi tercih ederek, bu amacımıza destek veren müşterilerimizle biz kocaman bir aileyiz.

Misyonumuz

          Bilgisayar bilimleri, pek çok alanda kalite, hatasızlık, yüksek performans vaad eder. Biz Ar-Ge çalışmalarımızı özellikle yıllardır, bilgisayar bilimlerinin hayat kurtarıcılığı üzerine yoğunlaştırmış bulunuyoruz. Ülkemizden yabancı ülkelere, yıllarca süregelen beyin göçünün rüzgarına kapılmadık. Bizi kısıtlı imkanlarına rağmen okutan, kırık da olsa çizik de olsa okullarında sıralar sunan, bize kültür katan, ünvan veren, pişiren ülkemize sorumluluğumuzun hep bilincinde olduk. Şikayet edilen eksiklikler ve hataları görüp asla boş vermiş olamayız. Bizler idealist bir mühendislik geleneğinden geliyoruz ve olumsuzlukları olumluya, hataları doğruya çevirmek için varız. Günümüz mühendislik anlayışının, sözlüklerde yazdığı gibi; “hendese (cebir, geometri) ” bilmekten çok öte olduğuna inanıyoruz. Başta ülkemizi bilgi yoğun teknolojilerde dışa bağımlılıktan kurtarmak ve teknoloji ihraç eder duruma gelmesini sağlamak için yatırımlar yapıyoruz. İdeallerimizi yaptığımız projelerin hiçbir aşamasında unutmamaya, sinerji ve isteğimizi korumaya çalışıyoruz. Detaylara büyük önem veriyoruz, seçkinliğimizin sırrının bu önemden kaynaklandığını biliyoruz. Kendi uzmanlık alanımızda insanlara, müşterilerimize ufuk, ideal, ışık vermek ve dünyayı daha yaşanılır kılmak, ömrümüzün son demlerinde geriye dönüp baktığımızda gurur duyacağımız eserler bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Vizyonumuz

          20 yıldır, faaliyet gelirlerimizi, tüm gayretimizle Türkiye’nin bilgi teknolojileri üreticisi olmak ve uluslararası arenada yüksek standartlarda temsil etmek, teknoloji ihracında bulunmak konusundaki altyapı yatırımlarına seferber etmekteyiz. Bu şekilde, ülkemizin ve dünyanın gelişimine bilişim bilimiyle katkıda bulunmayı, insan dostu ürünler üretmeyi ana varlık nedenimiz olarak görüyoruz. Gereksinim duyduğunuz yazılım projelerinizde herhangibi bir marka yerine bizi tercih etmenizin, bu amaca hizmet eden araştırma faaliyetlerimize destek olacağını ve sizi doğrudan bu projelerin gelişmesinde katkı sahibi yapacağını ifade etmek isteriz.

© 2013 Tüm hakları Ticarnet Bilgi İşlem LTD.'ye aittir. LOGISTURK Ticarnet Bilgi İşlem LTD.'nin tescilli markasıdır.