Haberler ve Duyurular Teknik haberlere ve bizimle ilgili duyurulara buradan ulaşabilirsiniz.

SAĞLIK-ENFORMATİK ALANINDA AR-GE ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ

Feature image

         İşlenmiş bilgi, özellikle kanser başta olmak üzere pekçok kronik ve hayati tehlikesi bulunan hastalık teşhis ve tedavi süreçlerinde hayat kurtarıcı ve yaşam kalitesini arttırıcı rol oynar. Bu konunun halen yeterince önemsenmediği ülkemizde ve hatta pekçok ülkede sayısı belli olmamakla birlikte, verisel yorum hatalarına dayalı hatalı tıbbi yönelimlerden ötürü çok sayıda insanın yaşamını yitirdiği bir gerçektir. Bu çok üzücü bir durumdur: Bir kısım hastalar, hastalıklarından ötürü değil, çeşitli sebeplere bağlı olarak, süreçlerinin doğru değerlendirilememesine bağlı olarak ya yaşam kalitelerini ya da yaşamlarını yitiriyorlar. Yıllardır devam etmekte olan ve üniversite süreçlerinden de başarıyla geçen ar-ge çalışmalarımız sonucunda ürettiğimiz Onko-log projesi, bu konuda tıp dünyasına yeni bir çıkış yolu sunmayı amaçlıyor.

         İnsan genomunun okunabilir olmasıyla birlikte, son birkaç yılda dünya bilim gündemine giren biyoenformatik alanında da ar-ge çalışmalarımız devam etmektedir. Umuyoruzki yakın bir gelecekte, kişisel sağlık risklerinizi tam olarak önceden öğrenebilecek ve bunlara karşı tedbir alabileceksiniz.

         Psikiyatri geneli itibariyle halen bir bilinmezler dünyası iken, kronik ağır hastalığa bağlı psikolojik rahatsızlıklara çözüm üretmeye çalışan alt bilim dalları henüz emekleme dönemindedir. Moral kuvvet olmaksızın büyük bir hastalıkla başa çıkabilmek neredeyse imkansızdır. Bu nedene bilgisayar mühendisliğinin ve LOGISTURK araştırmacılarının Liyezon Psikiyatri'de söyleyecek sözlerinin olması, kaçınılmazdı. Bu konudaki ar-ge çalışmalarımız titiz bir şekilde sürdürülmektedir.

         Devam etmekte olan diğer ar-ge projelerimize çeşitli nedenlerden ötürü burada yer verememekteyiz. Bilgi için bize yazabilirsiniz.

© 2013 Tüm hakları Ticarnet Bilgi İşlem LTD.'ye aittir. LOGISTURK Ticarnet Bilgi İşlem LTD.'nin tescilli markasıdır.