Haberler ve Duyurular Teknik haberlere ve bizimle ilgili duyurulara buradan ulaşabilirsiniz.

EĞİTİM OLMADAN ASLA: SEMİNERLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Feature image

         Son yıllarda, özellikle kişisel gelişim, NLP, hafıza teknikleri gibi başlıklar altında size pekçok öğretilerde bulundular ve bunları işinizde, günlük yaşamnızda uygulamanızı istediler. Bu akımla birlikte egosu şişirilmiş, daha bencil, öz yükselmeyi amaçlayan, gerçekte daha yalnız, takım ruhunu ortadan kaldıran bir çalışan dünya olmaya hızla yaklaştık.

         Halbuki insan sosyal bir canlıdır ve biz insanın toplum içinde anlamlı olduğuna ve sosyal varlık nedeninin bulunduğu kitleye fayda vermesi üzerine kurgulandığına inanıyoruz. Giderek daha fazla tüketen, tükettiğini karşılamak için daha fazla çalışması gereken, evleri neredeyse otel odası haline dönmüş, çocukları tarafından her yerde mumla aranan büyükler oluverdik farkına varmadan, belki de vardırılmadan. Her ay düzenli gelen aboneliklerimiz sonucunda ipoteklenen hayatımıza giren faturaları ödemek için yaşamak zorunda bırakan "yeni tasarım" bir dünya bizi "kişisel gelişip" başkalarının omuzlarına basa basa yükselmeye doğru itiyor...

         Biz farklı bir gelenekten geliyoruz, birlikte yaşam kültürümüz var olsa da bu kuvvetli erozyon karşısında giderek daha hızlı bir şekilde o da yıpranıyor. Şirketlerimiz ölçeğinde de benzer bir durum sözkonusu. Danışanlarımızdan aldığımız geri bildirimler ve gözlemlerimiz, pekçok şirkette çalışanlar arasında koltuk ve çıkar savaşlarının olduğunu bize gösteriyor. Şirketler birbirlerini karalayarak, müşterileri gözündeki yerlerini sağlamlaştırma telaşındalar. Sabah siftahını yapan bir esnafa, gelen ikinci müşterisine "yanımdaki dükkan henüz siftah yapmadı, siz de oraya buyrun" dedirten toplumsal erdem ve olgunluğumuzun altından ne kadar çok su akmış gibi görünüyor değil mi?

         Hiçbir şey için geç değil. Kişisel ve kurumsal başarı stratejinizi başkalarının başarısızlığı üzerine kurmadan da çok yüksek başarıların elde edilebileceğini, yenilikçi bakışa nasıl sahip olunabileceğiniz, inovasyon felsefesini çalışma arkadaşlarınızla birlikte nasıl yaşatacağınızı, rakiplerinizi nasıl dost kılacağınızı, sağlıklı iletişimi nasıl sağlayacağınız, idealist bir kimliğe, farklı bir kurumsal imaja nasıl sahip olacağınızı... "Daha önce nasıl düşünmedim" dedirtecek şaşkınlık hisleriyle geçireceğiniz, müthiş sohbetler ve seminerler için kapınızı çalmaya hazırız, davetinizi bekliyoruz.

         Unutmayın, bilgi ve bilgiye dayalı her konu, biz bilişim mühendislerinin uzmanlık alanıdır. İletişim, sinerji, bilgiye dayalı kişisel ve kurumsal gelişim seminerlerimiz, eğer ufkunuzda insancıllığınızdan ve etik değerlerinizden taviz vermeden büyümek varsa, tam size göre, geç olmadan uyarıyoruz.

© 2013 Tüm hakları Ticarnet Bilgi İşlem LTD.'ye aittir. LOGISTURK Ticarnet Bilgi İşlem LTD.'nin tescilli markasıdır.